Täiskasvanute koolitamine ja juhendamine (valmistumine kutseeksamiks) 180 ak t juuni-september 2019 Tallinnas

Kas Sa juba koolitad täiskasvanuid? Või alles mõlgutad mõtteid selles suunas? Kui vastasid emmale-kummale küsimusele jaatavalt, siis see koolitus on just Sulle!

Koolituse sihtrühm: koolitusele ootame alustavaid koolitajaid ning koolitajaid ja juhendajaid, kes soovivad oma kompetentse täiendada ja/või kes valmistuvad täiskasvanute koolitaja kutseeksamiks.

Miks tulla just meie koolitusele?

Koolituse raames töötame läbi täiskasvanute koolitaja kutseeksami eneseanalüüsivormi ning harjutame suulist eksamit, mis on avaliku esinemise ja pingetaluvuse treeninguks.

Igale osalejale on ette nähtud tasuta konsultatsioon 1 ak t mahus, mida on võimalik kasutada tehnilise ja sisulise abi saamiseks e-portfoolio koostamisel, eneseanalüüsi tegemisel või mõne muu kursusel käsitletud teema sügavuti mõistmiseks. Järgnevad konsultatsioonid on lisatasu eest.

Lisaväärtust annab meie kursusel oma koolitamisoskuste praktiseerimise võimalus ning professionaalse tagasiside saamine koolituse vältel.

Õpe on vaheldusrikas ja annab hoogu professionaalsele arengule. Koolituse raames koged innovaatilisi lähenemisi täiskasvanute koolituses (motiveeriv intervjueerimine, õppemäng, visualiseerimine) ja valid, mis sobib Sinu stiiliga.

Koolitus koosneb kolmest moodulist, mille kogumaht on 180 akadeemilist tundi, sh 126 ak t auditoorset tööd ja 54 ak t iseseisvat tööd. Õppekava leiad SIIT.

Koolituse kestus
Koolitus toimub perioodil 07.06.2019 – 21.09.2019. Kokku on 18 koolituspäeva. Õpe toimub reedeti kl 11.00-17.30 ja laupäeviti kl 10.00-16.45
7., 8., 28. ja 29. juuni
12. või 13. juuli (täpne kuupäev lepitakse kokku vastavalt osalejate soovile)
19., 20., 26. ja 27. juuli
9., 10., 16. ja 17. august
23. või 24. august (täpne kuupäev lepitakse kokku vastavalt osalejate soovile)
6., 7., 20. ja 21. september

Koolituse asukoht
Koolitus toimub aadressil Endla 4, 5. korrus, Tallinn.

Tagaiside eelmiselt koolituselt
“Tulin sellele koolitusele praktilistel eesmärkidel – et saada teadlikumaks täiskasvanute koolitajaks, et minu koolitused oleksid sisukad ja harmoonilised ning et osalejad sellest rikastatud saaksid! Olen koolituselt saaduga väga rahul. Koolitajate teadmised ja kogemused on andnud mulle edasiliikumiseks  uue platvormi. Hakkasin koheselt kõike praktikas läbi viima, kasutades kogutud tarkusi –  kuidas koolitust ette valmistada ja planeerida;  kuidas hakkama saada erinevate inimtüüpidega; kuidas olla enesekindlam ja eneseteadlikum koolitaja. Suur aitäh kogu meeskonale!” -Siivi Jõgi (Ava Maailm OÜ)

“Täiskasvanute koolitaja kutse annab koolitajale kvaliteedimärgi – see teadmine tõi mind siia õppima. Teadsin, et kutse taotlemise eneseanalüüsi täidan ise ja saan küsida nõu neilt, kel lahtrite täitmine on suur nauding. Otsustasin küsida nõu ja täna võin öelda, et õigesti tegin. Projektieksperdi koolitajad on just sellised, kellel silm särab selgitades, mida, kuhu ja kuidas kirjutada ning kust materjali otsida. Nendega on lausa lust koostööd teha ja eneseanalüüsi täitmine muutus põnevaks. Analüüsi täites omandasin väärt teadmisi, kuidas kutse omanikuna tunda end turul väärilise tegijana. Tean nüüd palju kindlamalt, kuidas õppekava koostada ja millele rõhku pannes sõnatada õpiväljundeid. Oskan tuua oskuslikult välja hindamiskriteeriumid ja hindamismeetodid. Naudin enda kasvamist teadlikumaks koolitajaks ja saadud enesekindlus avab mulle kindlasti uusi võimalusi ka üsna pingelisel koolitusturul. Olen rahul tehtud valikuga omandada täiskasvanute koolitaja oskusi Projektieksperdis.” – Silvi Lukjanov

Koolitajate tutvustus

Reet mustvalgePhD Reet Valgmaa on lõpetanud Tartu Ülikooli, olnud õpetaja Nõo Keskkoolis, Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuurikolledžis. On ennast täiendanud Suurbritannias ja Põhjamaades. Aastatel 1995-1999 oli Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali nõukogu liige ja esimees. Aastal 2003 tunnistati ta Aasta Koolitajaks Eestis. Talle meeldib teha uusi asju ning koos noorte kolleegidega rajas 1992. a Õppekeskuse “Tõru”, kus viib ellu seda, mida püüdis selgitada 1989. a kaitstud teadustöös. Naudib õppimist ja õpetamist ning saladusi, mis ümbritsevad neid igivanu tegevusi. Peab oma valdkonnaks sotsiaalseid ja kommunikatiivseid oskusi.

Erle NõmmErle Nõmm on koolitanud täiskasvanuid aastast 1990 ning on lõpetanud magistrantuuri pedagoogika erialal. Erle koolitab mitmeid sihtrühmasid, kaasa arvatud erivajadusega inimesi, nii vene kui ka inglise keeles. Koostöös Reet Valgmaaga on ta välja andnud mitu käsiraamatut ning õpetanud täiskasvanuid (sh andragooge) mitmetes riikides – Rootsis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja Moldovas.

Jüri Ginter must-valgeJüri Ginter lõpetas cum laude Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja on teaduste kandidaat rakendussotsioloogias. On ennast täiendanud USA-s, Belgias, Põhjamaades ja mitmesugustel rahvusvahelistel koolitustel. Alates 2002. aastast on tegelenud eelkõige haridusõiguse ja – poliitikaga, enne seda kohaliku omavalitsuse, regionaalpoliitika ja sotsiaalse arenguga. Osales mõttetalgute meetodi väljaarendamisel ja rakendamisel. On õpetanud andragoogikat kolmes kõrgkoolis. Täiskasvanuid koolitab 40 aastat ning üle kümne aasta on olnud täiskasvanute koolitajate hindamiskomisjoni liige. Peamised põhimõtted on vastutus, osadus, täienduvus, osalus ja jätkusuutlikkus.

Uku mustvalgeUku Visnapuu koolitab suhtlemis- ja koostööoskusi aastast 1999, koolitajate koolitusi teeb aastast 2008. Tal on kõrgharidus Tartu Ülikoolist: sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika ning täiskasvanute koolitaja tase 7 kutse. Uku disainib aktiivõppe meetodeid ja õppematerjale, on üks ETKA Andras “Koolitaja käsiraamatu” autoreid. Ta toetab koolitajaid ka mentorina ja visualiseerib (joonistab üles) koosolekuid ja koolitusi. Uku konsulteerib koolitajaid kutseeksamiks valmistumisel. Videonäidised tema tööst: about.me/uku

Signe mustvalge

Signe Granström on lõpetanud EMTA muusikaõpetaja erialal ja TLÜ organisatsioonikäitumise magistriõppe. Väga oluliseks osutus osalemine mitme aastases rahvusvahelises projektis “Lugemine ja kirjutamine iseseisva mõtleja kujunemiseks”. Projekt viis 1997. aastal noore õpetaja kokku väga õpihimuliste kolleegidega, laiendas oluliselt arusaamist õpetamisest, andis võimaluse ise koolitada ning kinnitas head suhted suurepäraste inimestega kogu eluks. Põhitegemised on seotud üldharidusega, alates õpetaja ametist lõpetades juhi ning ametnikuna. On olnud mentor ja juhendaja. Põhitöö kõrval on ta alati mõõdukal määral koolitanud. Omab täiskasvanute koolitaja tase 7 kutsetunnistust. Erinevatel tasemetel õppekava koostamise teemaga on sügavamalt seotud alates 2008. aastast.

Artur Räpp must-valgeArtur Räpp alustas koolitamist aastal 1998, samal aastal kui asus õppima Tallinna ülikoolis matemaatika- informaatika õpetaja erialal. Sellest ajast kuni siiani on ta nägemispuudega inimestele õpetanud arvutit, kuid lisaks tegelenud ka erivajadustega inimeste abivahenditega, füüsilise keskkonna ja tarkvarade ja kodulehtede ligipääsetavusega. Sellel kursusel tutvustab ta võimalusi kuidas õpetamisel arvestada erivajadustega inimestega.

Merike RehepappMerike Rehepapp on Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna dotsent, doktorant ja vabakutseline tootedisainer. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini eriala MA ja õppinud Taanis Koldingi disainikoolis. Tudengite juhendamisest ja tootedisainist tekkinud sümbioos on viinud ta avastuseni, et kasutajakeskne disain ja andragoogika on äärmiselt sarnased. Sellest avastusest kantuna uurib ta võimalusi, kuidas professionaalsed disainerid võiksid õppetöö planeerimisel rakendada oma igapäevases töös kasutatavaid tööriistu. Samas on need tööriistad jõukohased kõigile. Järjepidevalt täiendab ta ennast Taani äri-ja disainikoolis Kaospilot. Samuti on Merike kirjutanud üldhariduskoolide õpetajatele õpiku “Disainispikker” ning jätkuvalt koolitab selle tõhusat kasutamist.

Mirell LattikMirell Lattik on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia huvijuhi eriala ning alates 2015. koolitab täiskasvanuid. Peamiselt viib ta läbi arvutialaseid koolitusi.

Käesoleval kursusel tutvustab ta enamlevinumaid platvorme e-portfoolio koostamiseks.

 

Täiskasvanute koolitaja kutset annab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras. Täpsemat infot leiad ETKA Andrase kodulehelt.

Osalustasu

Koolituse maksumus on 1260 eurot, millele lisandub 20% käibemaks (võimalik tasuda mitmes jaos). Moodulites saab ka eraldi osaleda. Võta meiega ühendust ja lepime juba täpsemalt kokku.

Koolituse hind sisaldab materjale, kohvipause ja snäkke.

Projektiekspert OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolituskavas võib ette tulla muudatusi.

Lisainfo saamiseks võta meiega ühendust.

Kristin Varm
kristin.varm@projektid.ee
Tel 58 058 101

registreerun