PRIA maksab detsembris 1,3 miljardit krooni pindalatoetusi

Alates eilsest, 1. detsembrist laekub PRIA põllumeestest klientide kontodele ühtne pindalatoetus. Koos tänavuse põllumajanduskultuuride ja heinaseemne täiendava otsetoetusega ulatub pindalatoetuste summa 1,34 miljardi kroonini.

Võrreldes eelmise aastaga on kasvanud nii toetusesaajate arv, kõigi toetuste ühikumäärad kui ka põllumaa pindala. Toetusesaajaid on üle 200 mullusest rohkem, põllumajanduslikus kasutuses oleva maa pindala ligi 16 000 ha suurem ning toetuste üldsumma 0,2 miljardi võrra tõusnud.

„Aktiivsus pindalatoetuste taotlemisel on võrreldes eelmise aastaga tõesti tõusnud. Aga kuigi toetusealuse maa üldpind on suurenenud, näitab statistika, et see on tulnud pigem põllumajandusmaa hooldamise, eelkõige rohumaade niitmise arvel, mitte teravilja ja teiste kultuuride aluse pinna suurenemise tõttu,“ ütles PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive. „PRIA-l on siiski hea meel, et meie vahendatavad pindalatoetused on aidanud põllumeestel raskeid masu-aegu üle elada ning elu maal saab jätkuda,“ lisas ta.

Loe edasi Agri.ee