Ettevõtte rahastamine

Ettevõttesse kapitali kaasamine – kuidas ja miks?

Oled alustav või juba värske ettevõtja? Soovid äri laiendamiseks lisaraha? Sul on selge visioon oma  plaanide elluviimiseks, aga soovid infot erinevate kapitali kaasamise võimaluste kohta? Tule küsi nõu valdkonna juhtivate spetsialistide käest!

Kapitali kaasamise koolitusel käsitleme erinevaid rahastusvõimalusi – EAS, ühisrahastus ja ühisinvesteerimine, ärilaenud jm ning vaatame üle ka tähtsamad punktid ärimudelis, mida kapitali kaasamisel silmas pidada.

Aeg: 5. Aprill 2016 // kell 9.30
Koolitus toimub Tallinna kesklinnas.

Sihtgrupp: Koolitus sobib Sulle, kui soovid leida rahastust alustavale või loomeettevõttele, kui kavatsed kaasta kapitali, aga pole leinud selleks õiget lahendust või kui Sinu ärimudel on suurpankade jaoks liiga omapärane.

Tutvustus: Koolituse peaeesmärk on tutvustada erinevaid viise, kuidas ettevõttesse kapitali kaasta või oma tegevust toetada. Erinevateks võimalusteks on nii kapitali kaasamine riiklikest toetustest, näiteks EASi Starditoetus, aga lisaks on võimalik kapitali kaasta ühisrahastusplatvormist Investly, kaasata investoreid FundWise-ist või võtta ärilaenu vastutustundlikest ettevõtetest. Koolitusel jagatakse olulisi nüansse ja kasulikke nippe, mida äriplaani koostamisel raha taotlemiseks silmas pidada. Ühtlasi arutletakse erinevate kapitali kaasamisega seotud juriidiliste küsimuste üle.

# Starditoetust tutvustab toetuste spetsialist Kristiina Niilits (EAS) ja Loomemajanduse arendamise meedet tutvustab Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse koordinaator Katrin Pööra (EAS)
# Äriplaanist ja ärimudelist räägib Projektiekspert OÜ pikaaegne lektor Rait Talvik.
# Fundwise ühisrahastusplatvori võimalusi ja tegevusi tutvustab Henri Laupmaa
# Arvete müümine, faktooring, investeeringud Inveslty-ga – Aleksander Vall

Kava:

9.00 – 9.30        Registreerimine ja hommikukohv
9.30 – 10.00      EAS Starditoetus (Kristiina Niilits, EAS)
10.00 – 10.30    EAS Loomemajanduse arendusmeede (Katrin Pööra, EAS)
10.30 – 11.15    Kapitali kaasamine ettevõttesse (Rait Talvik)
Paus 15 min
11.30 – 13.00    Kapitali kaasamine ettevõttesse (Rait Talvik)
Lõunapaus 45 min (omal käel)
13.45 – 14.30    Osaluspõhine ühisrahastus Fundwise-iga (Henri Laupmaa, Fundwise)
14.30 – 15.00    Faktooring, investeering ja ühisrahastus Investly-ga (Aleksander Vall, Investly)

NB! Kava võib täieneda.

VALIKULINE

15.45 – 16.45 – FOOKUSGRUPP: Testi oma äriideed väiksemas grupis ja saa vajalikku tagasisidet, individuaalset nõu ja välkkonsultatsiooni oma äriideele.
NB! Kohtade arv fookusgrupile on piiratud!

Lektorid:

Rait_Talvik_ettevotluskoolitusRait Talvik on 15 aastase konsultandi- ja koolitajakogemusega ettevõtja. Oma karjääri jooksul on Rait toetanud nii väikeste kui suuremate ettevõtete arengut, samuti nõustanud töötuid ning tegelenud palju kodanikeühendustega. Raidi kompetentsid hõlmavad nii suhtlemispsühholoogiat kui käitumuslikke oskusi; juhtimis-, kaasamis- ja motiveerimisoskusi; ettevõtluse erinevaid aspekte (sh tootearendus, finantsplaneerimine, turundus); strateegilise mõtlemise ja -planeerimise oskusi; loovustehnikaid ja innovatsiooni; samuti projektipõhise töömudeli rakendamist erinevates eluvaldkondades.

Kristiina Niilits on EASi toetuste spetsialist.

Katrin Pööra on EASi innovatsioonivaldkonna koordinaator.

Henri Laupmaa on üks Eesti jagamismajanduse esimõtlejatest, mitme selle valdkonna innovaatilise Eesti algatuse aluspanija nagu nt Hooandja, Teeme Ära!, Community Tools ja Fundwise. Suure kogemustepagasiga innovaatorina on Henri arendanud mitmeid tarkvara- ja veebiprojekte, nende seas tuntud platvormid nagu Arenguidee.ee ja Rahvakogu.ee.

Aleksander Vall on Investly tootejuht.

 

Osalustasu:

Põhipakett (tasu sisaldab koolitust, jaotusmaterjali paberkandjal ja kohvipause):
Kiiremate soodushind 69 eurot + km (82,20 €)
Tavahind 79 eurot + km (94,80 €)
Fookusgrupp:
– Tavahind 45 eurot+km (51,60 €)
Soodushind kehtib kuni 21.03.16, tavahind alates 22.03.2016

Tulge koos! Ühest asutusest tulijatele kehtib alates teisest osalejast 20% soodustus, mis lisandub ka kiiremate soodushinnale.

Koolituse jooksul pakume teed ja kohvi ning toekaid ampse. Lõuna on vabalt valitud kohas omal käel.

Projektiekspert OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostöö partner.

registreerun_ettevõtluskoolitusele_äriplaan_projektiekspert 001