Ettevõtlustreening: Ideest Kasumini (November)

3-päevane Ideest Kasumini Intensiivkursus Ambitsiooniga Ettevõtjale

Testitud süsteem Sinu esimese 1000€ teenimiseks ja ettevõtlustoetuse saamiseks.

Kuidas alustada ettevõttega nii, et kasum on lausa ette garanteeritud?

Selleks pead Sa kindlalt teadma oma loodava äri kohta vastuseid järgnevale 5 küsimusele:

  • Kes on Sinu kliendid?
  • Kust Sa neid leiad?
  • Millised nende konkreetseid probleeme lahendab Sinu ettevõte?
  • Mille eest on nad Sulle valmis maksma?
  • Mida Sa neile saaksid pakkuda (Sinu teenus või toode)?

Mis eristab edukat ettevõtet kõigist ülejäänust?

Äriplaan on ettevõtte alustamise juures väga oluline, kuid see on vaid üks eeldustest, mis peab olema täidetud eduka äriga alustamisel.

Sinu äri hakkab hetkest, kui keegi Sulle maksab. On suur vahe, kas Sa kirjutad oma äriplaani, et inimene tuleb ja maksab või ta ka tegelikult tuleb ja maksab. Esimesel juhul on Sul oletus. Teisel juhul kindel teadmine.

Äriplaani koostades teed Sa palju oletusi, mis kõik ei pruugi minna nii nagu Sa loodad. Ja enamasti ei lähegi.

MIDA TAVALISELT TEHAKSE

Mida 98% ettevõtet alustavatest inimestest esimese asjana teevad? Nad hüppavad kohe visiitkaarte ning veebilehti tegema. Nad kasutavad kõige uuemaid sotsiaalmeedia vidinaid, kirjutavad blogipostitusi ning kujundavad endale väga stiilseid logosid. Mõne kuu möödudes on nad aga murest murtud. Nad on pannud ettevõtte alustamisesse palju aega ja ka raha, kuid seda kõike tulemusteta. Nad tahtsid luua ettevõtte, mis tooks neile raha sisse. Nüüd on see aga vastupidi.

Äriplaani koostamine sunnib Sind oma ettevõtlusideed hoolega läbi mõtlema. Kuid ainult äriplaan ei garanteeri Sulle edu. 10st toetust saanud alustavast ettevõtjast 8 panevad oma uksed kinni niipea kui toetusraha on otsas.

Kui pole kliente, pole äri.

Kuid Ideest Kasumini läheb äriplaanis tehtud oletustest palju kaugemale. On väga tõenäoline, et koolituse lõpus on Sul juba esimesed 3 klienti, kes soovivad Sulle Sinu teenuste eest maksta. Siis on juba Sinu valik, kas lähed veel ettevõtte toetust taotlema või alustad kohe ettevõtlusega.

Ideest Kasumini Intensiivkursus on loodud Stardiedu põhikoolituse lisana. Stardiedu koolituse käigus lood Sa omale äriplaani, mille alusel saad taotleda ettevõtlustoetust. Ideest Kasumini Intensiivkursus aitab Sul aga jõuda eduka ja kasumliku ärini, mis eksisteerib ka 1, 2 ja 5 aasta pärast.

Isegi kui Sa ei peaks oma tegevusvaldkonna vms tõttu ettevõtlustoetust saama, on Sul olemas kõik vajalik selleks, et oma ettevõttega kohe alustada ja raha teenida.

Vaata koolituskava SIIT: Ideest Kasumini Intensiivkursuse kava

Koolitajast

JM_bwJürgen Mets on ettevõtlustreener, kes aitab ettevõtjatel oma ärisid kasvatada.

Ainuüksi 2016 aasta esimese 4 kuuga on ta aidanud luua 6 uut äri, mis teenivad nende omanikele igakuiselt tuhandeid eurosid.

Jürgenil on mitmekülgne äri ehitamise kogemus enda elust. Enne kui ta hakkas aitama teisi, tegutses ta müügiautomaatide, internetimüügi ning tarkvara arenduse ärides. Kokku on ta loonud 8 äri. Talle on ühtviisi tuttavad nii suurte tehingute saamine kui äritegevuse lõpetamine.

Aastatega on ta õppinud, kuidas luua edukaid ettevõtteid, millel on alati kliente ning mille teenuste eest inimesed hea meelega maksavad.

Kõige enam paelub teda näha inimesi elamas oma võimete piiril. Tema kirg on aidata inimestel ennast ettevõtluse kaudu väljendada.

Kui Sa soovid leida kasumlikku ettevõtlusideed, teenida sellega oma esimesed 1000€ ning teha tööd, mis pakub Sulle võimalust ennast tõeliselt realiseerida, siis Jürgen saab Sind selles aidata.

Aeg: 10.11., 17.11. ja 25.11
Kell: 10.00 – 17.15

Asukoht: Endla 4, Tallinn, V korrus

Soodushind: 539 € +km (kuni 20.10 registreerides)
Tavahind: 597 € +km (pärast 20.10 registreerides)

Projektiekspert OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

registreerun ettevõtluskoolitusele äriplaan projektiekspert stardiedu

 

Ikka mõtled veel? Siis mõtle korraks nii…

6 kuu pärast oled Sa 6 kuud vanem. Kuhu Sa tahad selleks ajaks oma alustava ettevõttega jõuda? Minu nägemuses on Sul selleks 2 stsenaariumi:

Stsenaarium 1 – mida ma küll valesti tegin?

On kolmapäev ning kell on pool kaks. Sa istud oma kontoris, laual EASi toetusraha eest ostetud sülearvuti ning põrnitsed tühja pilguga ekraani. Mitmeid nädalaid tagasi tundus, et nüüd viimaks hakkab kõik minema. Tulevad kliendid ja tuleb raha. Aga ei. Sul on koduleht. Sa teed reklaami, kuid kliente ei ole. Sa ei taha sellest mõelda, aga paistab, et pead ilmselt pillid kotti panema. Vastik tunne on läbikukkuda!

Äriplaani koostamisel tundus kõik nii õige. Mõtled endamisi: “Ma sain ju ka EASi alustava ettevõtte toetuse – järelikult nad uskusid, et minu äriideel on jumet…” Nõjatud lauale, paned pea käte vahele ning küsid endalt, mida ma küll valesti tegin? Kõikidel teistel paistab olevat nii kliente kui kasumit. Aga minu juurde ei jõua keegi. Olen see ainult mina? Avad CV online’i akna ning ütled endamisi: “Ma pidin ju ettevõtjaks saama…”

Stsenaarium 2 – uskumatu, aga inimesed lausa tahavad mulle maksta…

Sa vajutasid just “saada” nuppu. See oli juba kolmas arve, mida Sa sellel nädalal välja saatsid. Sa oled teeninud 3 korda rohkem raha, kui Sa arvasid, et teenid – ja Sul ei ole isegi veel veebilehte… Oled üllatunud, et inimesed maksavad Sulle Sinu töö eest. Sulle meeldib, mida Sa teed ja see tuleb Sul lihtsalt – tundub isegi kummaline selle eest raha küsida…

6 kuud tagasi ei oleks Sa uskunud, et Sul on sellised oskused, mis maksavad Sinu arved. Nüüd vaatad möödunud kuudele tagasi ning tunned rahulolu, sest näed, et kõik Sinu viimaste kuude pingutused kannavad vilja. Mis peamine – Sa tead, kes on Sinu klient ja kust teda leida. Sa tead, et oled järgmise kohtumise kaugusel, et kirjutada välja juba uus arve.

 Kohtumiseni Ideest Kasumini koolitusel!