Grant innovaatiliste mudelite arendamiseks ja elustiiliga seotud haiguste ennetamiseks

Farmaatsiaettevõte Merck Sharp & Dohme kuulutab välja regionaalse grantide programmi konkursi, mis on suunatud innovaatiliste mudelite arendamisele ja elustiiliga seotud haiguste ennetamisele.

Taotlejad, kes on huvitatud Merck Sharp & Dohme`i rahastamisest ning vastavad sobivuskriteeriumidele, on oodatud esitama projektitaotlusi, mis on suunatud ühele kahest järgnevast tervisega seotud teemast:

1. Arendada innovaatilisi uusi mudeleid, et kiirendada juurdepääsu ravimitele mittetäieliku meditsiinilise teenindusega populatsioonide tekkivatel ja kiiresti kasvavatel turgudel.

Tekkivate ja kiirestikasvavate turgude juurdepääsu puudumine krooniliste haiguste ravimitele kujutab endast suurt lokaalset ja globaalset väljakutset rahvatervise valdkonnas, mis suurendab ebavõrdsust riikide ja piiride vahel. Piirangud tervishoiu juurdepääsule ja krooniliste haiguste ravimitele on peamiselt seotud mitteküllaldaselt rahastatud tervishoiusüsteemidega.

Oluline on arendada innovaatilisi mudeleid, et suurendada juurdepääsu efektiivsetele kõrgekvaliteedilistele ravimitele suurtel ja kiiresti kasvavatel puuduva ja puuduliku meditsiinisüsteemiga populatsioonidel jätkusuutlikul ja taskukohasel viisil.

2. Suurendada suurte populatsioonigruppide teadlikkust elustiiliga seotud haiguste ennetamisel.

Elustiiliga seotud haiguste levimus on tekkivatel turgudel kiiresti suurenemas, mõjutades eluiga ja suremust. Mõned riigid on vastamisi negatiivse iibega. Ebatervislikud eluviisid, sealhulgas suitsetamine ja kõrge riskiga seksuaalkäitumine on maailmas sagedaimad mitmete haiguste tekitajad. Paljudes riikides on kõrge levimusega alkoholi kuritarvitamine, vigastused, koduvägivald ja suitsiidid. Teist tüübi diabeedi ja südameveresoonkonna haiguste esinemine on suurenemas ja on tõenäoliselt seotud istuva eluviisiga.

Kõrge riskiga seksuaalkäitumine koos mitmete samaaegsete seksuaalpartneritega toidab pidurdamatult suguliselt edasikantavate infektsioonide epideemiaid ning mõnedel meie regiooni osadel on maailma kõrgeim HIV/AIDS-i, maksapatoloogia, emakakaelavähi ning paljude teiste haiguste esinemismäär, mis on seotud suguliselt ja lapselt emale edasikantavate infektsioonidega.

Nende välditavate haiguste praegust ja eelseisvat koormat ei ole laialt teadvustatud.

Granditaotlus tuleb saata e-postiga järgnevale aadressile: msdeesti@merck.com kuni 30. septembrini 2009 kell 24.00.

Grante antakse miinimumperioodiks üks aasta, mida saab uuendada maksimaalselt kolmeks aastaks. Maksimaalne rahastamine ühes kalendriaastas on 50 000 kuni 500 000 eurot.

Rohkem infot: www.msd.ee