Intensiivkoolitus rahastusvõimalustest alustavale ja tegutsevale ettevõtjale

Koolituse edukas läbimine annab Sulle selge ülevaate rahastajatest, vajalikud nipid taotluste kirjutamiseks ja vigade vältimiseks.

17. september 2014
 Tallinnas Hotell Dzingel (Männiku tee 89, Tallinn).

Sihtgrupp: Koolitus sobib Sulle, kui soovid teada kuidas leida rahastust erasektori ettevõttele (nii alustavale kui tegutsevale ettevõttele).

Tutvustus: Koolituse peaeesmärk on tutvustada kõiki tähtsamaid fonde, millest raha taotleda ning jagada olulisi nüansse ja kasulikke nippe, mis projekti läbimineku tõenäosust suurendavad. Koolitusel räägitakse ka projektikirjutamise ohtudest ja vigadest. Lisaks on soovijatel võimalik testida oma projektiideed fookusgrupis.

Koolitus tugineb koolitajate ja Projektieksperdi kogemustele, teadmistele ning pikale koostööle taotlejate ning rahastajatega.

I Ülevaade rahastusvõimalustest:
Koolituse käigus tutvustatakse rahastusvõimalusi ja nende nõudeid konkreetsete näidete põhjal, õpetades lisaks väikseid nippe, mida rahastajad oma programmi määrustes / tutvustuses / nõuetes ei esita, kuid millest võib sõltuda taotluste õnnestumine.
Jaotusmaterjalid sisaldavad erasektorile suunatud konkursi lühikirjelduse. Pärast rahastusvõimalustega tutvumist saavad osalejaid uusi teadmisi kasutada ja kinnistada praktilise ülesandega.

Koolitusel saad teada lähemalt näiteks järgmiste konkursside kohta. Jagame ka oma kogemusi ning toome näiteid rahastatud projektidest.
• Tööjõukulude toetused
Arendustöötaja kaasamise toetus, palgatoetus, praktikajuhendaja toetus

• Investeeringutoetused
Starditoetus, kasvutoetus, töökohtade loomise toetus, tugiteenuskeskuste investeeringu toetus

• Nõustamistoetused
Tööstusettevõtja nõustamise toetus, disaininõustamise toetus,

• Arendustoetused
Innovatsiooniosakud, tootmisettevõtete arendustoetus,
kasvuettevõtja arenguplaani toetus

II Projektide ohud ja vead:
 Koolituse teine pool keskendub projektitaotluste koostamisel ettetulevatele ohtudele ja vigadele ning erinevatele nippidele, mis võivad määrata projekti rahastuse saamise.

III Lisavõimalus: testi oma projektiideed fookusgrupis ja saa vajalikku tagasisidet, individuaalset nõu ja välkkonsultatsiooni oma projektile.

 

Koolitajad:

Meeli_Vaikjarv_ettevotluskoolitus-ettevõtlustoetus
Meeli Vaikjärv – 10 aastat kogemust ettevõtluskonsultandina, sealhulgas kokkupuude erinevate toetusmeetmetega. Lektori kogemus 4 aastat. Lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli magistrikraadiga.

markus_koiv

Markus Alfred Kõiv – 14 aastat projektikirjutamisega tegelenud sotsiaaltöö magister, Projektiekspert OÜ juhataja ja koolitaja, kellel on muuhulgas ka mitmeaastane Tallinna Ülikooli projekti rahastamise teemalise loengusarja lugemise kogemus.

Ajakava:
11.00-11.30 Kuidas välja selgitada, kas minu idee sobib fondile? Suhtlemine rahastajatega.
11.30-12.45 Fondide tutvustus – millised konkursid on hetkel avatud erasektorile?
12.45-13.15 Kohvipaus
13.15-14.30 jätkub fondide tutvustus
14.30-15.00 Ohud ja vead projektides

15.15-16.30 Lisavõimalus: FOOKUSGRUPP – 
testi oma projektiideed väiksemas grupis ja saa vajalikku tagasisidet, individuaalset nõu ja välkkonsultatsiooni oma projektile.

Osale koolitusel ja saa teada, millistest allikatest on võimalik Sinu projekti toetada. Julgustame Sind juba täna kirja panema.

Osalustasu:
Põhipakett (tasu sisaldab koolitust, jaotusmaterjali paberkandjal ja kohvipausi):
– Kiiremate soodushind 65 eurot + km (kehtib kuni 03.09.14).
– Tavahind 78 eurot + km.

Fookusgrupp (aruta oma äriideed):
– 35 eurot + km

Tulge koos! Ühest asutusest tulijatele kehtib alates teisest osalejast 20% soodustus, mis lisandub ka kiiremate soodushinnale.

Projektikirjutamise materjal: Koolitusele lisaks on mõistlik fondide hingeelu tundmaõppimiseks hankida põhjalik projektikirjutamise materjal: Kuidas kirjutada edukaid projekte fondidele? (24.17 eurot + km)