Advokaadid hakkavad sotsiaalprojekte nõustama

Eesti Päevaleht kirjutab, et Eesti Advokatuur ja Heateo Sihtasustus sõlmivad koostöökokkuleppe, mille alusel hakkavad Eesti advokaadid nõustama sotsiaalprojekte.

„Kokkuleppe kohaselt vahendab advokatuur oma liikmetest advokaatidele võimalust osutada heategevusliku õigusalase nõustamise teenust Heateo Sihtasutuse poolt väljavalitud sotsiaalprojektidele,“ ütles Eesti Advokatuuri esimees Aivar Pilv, teatas advokatuur.

„Meie Heateo Sihtasutuses oleme valinud toetamiseks need sotsiaalsed algatused, mil on suurim potentsiaal lahendada mõni oluline probleem Eesti ühiskonnas. Toetame nende projektide elluviimist ja laienemist nii rahalise investeeringu kui professionaalse nõustamisega. Meil on väga hea meel, et meie projektid saavad nüüd vajadusel ka professionaalset õigusalast abi,“ sõnas Heateo Sihtasutuse juhataja Artur Taevere.

Pilv lisas, et koostööprojekt on osa Eesti Advokatuuri 90. juubeliaasta üritustest ning annab advokaatidele võimaluse anda oma panus heade algatuste elluviimisse. Kokkuleppe raames on advokatuuri ülesandeks teavitada oma liikmeks olevaid advokaate võimalusest osutada heategevuslikku õigusalast nõustamist kokkuleppes sätestatud tingimustel.
Advokatuur koostab ka ülevaateid kokkuleppe raames panustatud tundidest. Heategevusliku õigusteenuse osutamiseks tahteavalduse esitamine on advokaatidele vabatahtlik.

Loe lisa Eesti Päevalehest.